Pomysł na ciekawą aranżację

To co irytuje większość ludzi, mieszkających w starym budownictwie, to fakt, że posiadają elementy, które fatalnie wyglądają i nie można ich wyrzucić. Nie można wyrzucić, bo są elementem stałej zabudowy, a ich usunięcie spowoduje szkody związane z funkcjonowaniem budynku.

Najczęściej takimi elementami są stare, żeliwne kaloryfery, które psują całokształt budynku i szpecą, nawet dobrze urządzone mieszkanie.Dobrym sposobem na zmianę tego jest zaaranżowanie od nowa budynku mieszkalnego wraz z niechcianym elementem. Sposobów jest kilka. Jeden z nich to całkowite zasłonięcie brzydkiego elementu. Aranżacja a potem dekoracja jest wykonana w taki sposób, że element w ogóle nie występuje i jest poza widokiem. Przeważnie jest on po prostu zabudowywany.

Kolejnym sposobem może być dekoracja i wystrój pomieszczenia, w taki sposób, że jest on głównym elementem, który skupia na sobie całą uwagę oglądającej osoby. Ale musi on ulec metamorfozie, która stylizuje pomieszczenie na całkowicie inne niż to miało miejsce sprzed aranżacji. Zwróćcie uwagę za załączone zdjęcie, które dokładnie odzwierciedla powyższy opis. W nowej aranżacji nie mam miejsca na przypadek, i wszystko jest dokładnie przemyślane, zaplanowane i wykonane.

Trzecim, ostatnim sposobem, jest częściowe zasłonięcie elementu, ale też jego cząstkowe pokazanie.Doświadczenie pokazuje, że najchętniej wybieranymi sposobami są pierwszy i drugi. Trzeci mniej z uwagi na małą możliwość manewru.

Pamiętajcie, że najważniejszym co przyświeca tego typu projektom to dobrze czuć się we własnym mieszkaniu. Jeśli to nie jest najważniejsze, reszta nie ma sensu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s