Zaaranżuj swoją kuchnię

W domu albo mieszkaniu, w zależności od tego na co kogo stać, najważniejszym miejscem ,gdzie spędza się większość czasu jest kuchnia. Dlatego bardzo ważne jest, żeby była ona dobrze zaprojektowana, przestronna i funkcjonalna. Dlatego pamiętajcie, żeby dobrze ją zaaranżować. Poniżej przedstawiam kilka praktycznych rad, które sprawią, że wasza kuchnia będzie wykorzystana w 100%.

Najważniejsze miejsce to zlew, wraz z całym osprzętem. Zlew najlepiej jest umiejscowić na środku pomieszczenia, w formacji, która jest nazywana wyspą. Z tego miejsca, macie doskonały dostęp do każdego miejsca w kuchnie i przede wszystkim jest do niego łatwy dostęp. Następnie instalujemy zlew. Musi on być koniecznie minimum 2-komorowy,a jeszcze lepiej 3-komorowy. 3-cia , ostatnia komora jest przeznaczona do mycia warzyw, lub owoców o nietypowych gabarytach. Zobaczycie jego zastosowanie , kiedy nadarzy się okazja wymycia kapusty, albo arbuza.

Kiedy zlew będzie już zamontowany, powinniście pomyśleć o zamontowaniu zlewu. Zlew to rozwiązanie zaczerpnięte z kuchni restauracyjnych, gdzie jest on w kształcie litery “U”, i zwisa z góry. Sami przyznacie, że jest to rozwiązanie funkcjonalne i bardzo praktyczne.

Następnym elementem jest okap kuchenny nad kuchenką. Powinien być on o szerokości minimum 90 cm, a jeszcze lepszy byłby taki o szerokości 120 cm. Wtedy możecie być pewni, że spełni swoją rolę i wciągnie wszystkie, nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo należy pamiętać o zamontowaniu extra światełek nad zlewem , żeby dobrze doświetlały to co robimy. Czasami, a nawet zaryzykuję stwierdzenie, że w większości przypadków, niestety sama lampa sufitowa, nie wystarcza.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s